درباره ما

نمايندگي انجمن هنرهاي رزمي يانگ در ايران

 

 

نخستین مرکز تخصصی آموزش تای­چی چوان سنتی در ایران

 

 

 

 

خلاصه ای از بیانیه مأموریت و ارزش ها:

 

*مقدمه: شرمین رضایی مؤسس و مدیر مسئول YMAA-IRAN ،  نخستین ارتباط با انجمن بین المللی هنرهای رزمی یانگ YMAAرا در سال 1373 ایجاد کرد و بر اساس مکاتبات انجام شده، با مسافرت استاد پرویز ساسانیان در سال 1376از هلند به ایران، ایده فعالسازی نمایندگی ایران وارد مرحله نوینی گردید.

سرانجام در دیماه 1379 مطابق با اول ژانویه 2001 میلادی پس از شش سال ارتباط مستمر، مطالعه و بررسی سیستم آموزشیYMAA، انجمن هنرهای رزمی یانگ- نمایندگی ایران تأسیس گردید.
*مأموریت:هدف اصلی از تشکیل این نمایندگی برقراری ارتباط با مراکز معتبر علمی و فنی در زمینه هنرهای رزمی، ایجاد فضای مساعد برای رشد و شکوفایی استعدادها در سطح کشور و ترغیب نسل جوان به تحرک و پویایی می باشد.

در این راستا نمایندگی ایران وظایف زیر را برعهده دارد:

1-  تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمد در زمینه هنرهای رزمی.

2-  ایجاد فضای مساعد برای تولید علم و فن آوری در زمینه هنرهای رزمی به منظور ارتقای کیفی سطح آموزش هنرهای رزمی و کارآیی و اثر بخشی آن ها.

3-  فراهم سازی زمینه مناسب برای مدیریت علمی و راهبردی هنرهای رزمی و در دید کلان: ورزش در سطح کشور.

4-  ارتباط با مراکز جهانی این هنرها با رعایت قوانین کشور، حفظ مصالح فرهنگی و مقررات بین المللی.

5-  دعوت از متخصصین و صاحبنظران این هنرها در داخل و خارج از کشور برای برگزاری سمینارها و ارائه برنامه های آموزشی.

6-  برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، میان مدت، و بلند مدت، تورها، اردوها و سمینارهای ورزشی به منظور کمک به برقراری تعادل جسمی و روحی در  آحاد مردم و نیز پرنمودن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان.

7-  ایجاد و توسعه ارتباط با مراکز دانشگاهی و پژوهشی و برنامه ریزی پروژه های تحقیقاتی به منظور رشد علمی و تخصصی هنرهای رزمی.

8-  ایجاد بستر مناسب برای ارتباط با ارگان ها و سازمان های قانونی به منظور رفع تنگناها و موانع موجود و ایجاد تسهیلات برای اعضاء و به طور کلی برای جامعه ورزش کشور.

9-   انجام کلیه فعالیت هایی که به تحقق اهداف ذکر شده در بالا کمک می نماید.

بر همین اساس نمایندگی ایران با استفاده از نظارت جناب آقای دکتر یانگ، جوئینگ-مینگ استاد ارشد و پایه گذار YMAA، حضور اساتید طراز اول جهانی و نیز با بهره گیری از رهنمود های استاد محترم جناب آقای پرویز ساسانیان، متخصص طب سوزنی و چی کونگ طبی؛ می کوشد تا با مطالعه مستمر دستاوردهای آموزشی و بازنگری منظم در جزئیات برنامه آموزشی، مناسب ترین خدمات قابل ارائه را در دسترس اعضای محترم قرار دهد.

*ارزش ها: تعهد به مبانی عقیدتی و رعایت مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران ، حفظ و توسعه روابط با فدراسیون محترم ووشو به عنوان بالاترین مرجع اخذ تصمیم در رابطه با هنر­های رزمی چینی، فراهم سازی زمینه برای رشد خلاقیت، نوآوری و خودباوری؛ تأمین رضایت خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان؛ حفظ حرمت تمامی اساتید و پیشکسوتان جامعه ورزش به ویژه در بخش هنرهای رزمی؛ ترویج حس همکاری و ایجاد فضای عادلانه و قانونمند برای ارائه تجربیات، طرح ها و ایده های نو در زمینه هنرهای رزمی درسطح کشور ازجمله ارزش هایی است که نمایندگی ایران خود را متعهد به رعایت  آن ها دانسته، نهایت اهتمام خود را برای حسن اجرایشان به کار خواهد بست.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرمین رضایی و نمایندگی ymaa-iran می‌باشد.

این سایت در زمینه آموزش تای چی و چی کونگ و تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب ymaa-iran تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.©